środa, 16 lipca 2014

Karczma pod Baranią w Węgierskiej Górce, brama wejściowa oraz szyld.

W poprzednim poście opisaliśmy najnowszą inwestycję gminy Węgierska Górka, w której mieliśmy przyjemność brać udział. Pozostając w granicach terytorialnych miejscowości opiszemy zlecenie sprzed kilku lat, za to wykonane dla szczególnego miejsca. 
Słynącą z przepysznych placków ziemniaczanych oraz znakomitej kwaśnicy Karczmę pod Baranią znają nie tylko mieszkańcy wsi. Menu restauracji zawiera same pyszności, dlatego w porze obiadowej parkingi są wypełnione i ciężko znaleźć wolny stolik. Każdy, kto choć raz tutaj zajrzy, z pewnością wraca. Zarówno kuchnia, jak i miejsce nacechowane są kulturą i tradycją regionu. Tradycyjne dania kuchni polskiej serwowane są w góralskiej karczmie, przyozdobionej zabytkowymi sprzętami gospodarstwa, a do obiadu często przygrywają ludowe zespoły.
Do tej góralskiej i swojskiej atmosfery prowadzi wykonana przez nas wykuta z metalu brama, osadzona na kamiennych słupach. Kamienne głazy wieńczą po obu stronach metalowe butelki Coca-Coli, które jednocześnie podtrzymują rzeźbiony szyld, opleciony metalowym pnączem. Po bokach zwisają metalowe latarnie. Zapraszamy w to magiczne miejsce, będące z pewnością dumą Węgierskiej Górki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz