czwartek, 10 lipca 2014

Ogrodzenie Przedszkola i Placu Zabaw w Węgierskiej Górce

Gmina Węgierska Górka jest z pewnością jednostką lokalną ukierunkowaną na rozwój, zwłaszcza pod kątem turystyki, sportu i rekreacji. W miejscowości powstają coraz to nowe inwestycje, a sam rynek oraz centrum są dynamicznie modernizowane. Stanowi to zachętę dla turystów, ale przede wszystkim służy mieszkańcom dla przytulnego i aktywnego spędzania wolnego czasu. Miejscowość leżąca wzdłuż rzeki Soły jest urokliwa zarówno pod względem przyrodniczym, jak i infrastruktury. Na wyróżnienie zasługują m.in.: promenada nad rzeką Sołą, hala widowiskowo-sportowa, platforma widokowa a także zabytkowe forty i kościoły znajdujące się na terenie gminy.

Za pośrednictwem projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy w ostatnim czasie mieliśmy możliwość wykonania ogrodzenia dla Przedszkola i placu zabaw w Węgierskiej Górce. Ogrodzony teren Przedszkola przy osiedlu XX -lecia II RP ma służyć dzieciom i ich rodzicom, a także młodzieży, mającej ochotę kreatywnie wykorzystać czas wolny. 
Wykonaliśmy łącznie 115 metrów ogrodzenia, dwie furtki oraz cztery bramy wjazdowe. Ogrodzenie wykonane zostało z profili , a następnie ocynkowane ogniowo i pomalowane najwyższej jakości farbą, odporną na warunki atmosferyczne. Jesteśmy pewni, że prawidłowo spełni swe funkcje przez wiele lat, a bawiące się dzieci będą bezpieczne.
Betonowe słupy obłożone kamieniem oraz podmurówkę wykonała firma "Batex" z Węgierskiej Górki, której serdecznie dziękujemy za współpracę.


Plac zabaw oddany został do użytku już 27 czerwca, podczas Międzynarodowego Pikniku sportowo - rekreacyjnego. Pozostałe prace nad ukształtowaniem całej powierzchni są na ostatniej prostej.

Poniżej fotorelacja z przebiegu naszych działań.

1 komentarz:

  1. Takie ogrodzenia placów zabaw to bardzo pożyteczna rzecz. Przynajmniej dłużej zostanie w stanie użytecznym dla dzieci.

    OdpowiedzUsuń