środa, 22 października 2014

Mechanizacja - informacje o automatyce bramowej

Wprowadzanie usprawnień technicznych mających zwiększyć wygodę jest obecne w różnych dziedzinach życia. Automatyka bramowa, rozwiązanie co prawda nie nowe, jednak coraz popularniejsze i powszechniejsze, stanowi udogodnienie mechaniczne podczas wjazdu na posesję. Zdalne sterowanie otwieraniem i zamykaniem szczególnie sprawdza się gdy wjazd na naszą działkę znajduje się przy ruchliwej ulicy. Otwarcie bramy za pomocą pilota skraca czas blokowania ruchu drogowego. Największy komfort korzystania z automatyki odczuć można z pewnością przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, kiedy to nie musimy w deszczu zmagać się z ryglem bramy. Ponadto, pilot służący do sterowania bramą wjazdową może jednocześnie sterować bramą garażową oraz włączać światła na podjeździe.

Prawidłowo funkcjonujący zestaw automatyki bramowej składa się z:

- napęd przesuwny lub siłowniki do bramy skrzydłowej z centralą sterującą,
- listwy zębate dla bramy przesuwnej,
- antena i odbiornik radiowy,
- pilot,
- fotokomórka,
- lampa ostrzegawcza.


Urządzenie napędowe powinno być przede wszystkim odpowiednio dobrane do rodzaju, wymiaru i masy skrzydła bramy. Producenci automatyki posiadają w ofercie różne modele, spośród których należy wybrać optymalny dla naszej bramy. Naciśnięcie guzika w pilocie daje sygnał centrali napędowej poprzez odbiornik radiowy, by otworzyć lub zamknąć bramę. Gdy urządzenie pracuje, włącza się lampa ostrzegawcza, a jeśli coś stanie na drodze bramy - fotokomórki dadzą sygnał centrali, i brama się zatrzyma.

Wybierając automat bramowy należy zwrócić uwagę na producenta i możliwości gwarancji. Z reguły, każdy producent daje obowiązkową, 24- miesięczną gwarancję. Zdarza się jednak, jak w przypadku firmy FAAC, że warunkiem gwarancyjnym jest pieczątka montażysty z certyfikatem. Ponadto, solidny producent zapewni bezproblemowe działanie automatu niezależnie od warunków atmosferycznych, nawet podczas mrozu.

Dla Nas, montujących automatykę, najważniejszą cechą jest bezawaryjność produktu który dostarczamy Naszym klientom. Dlatego stosujemy, naszym zdaniem, automaty od jednych z najlepszych producentów na rynku. Od wielu lat montujemy automatykę firmy FAAC oraz tousek zarówno do bram skrzydłowych i przesuwnych. Obie firmy oferują produkty naprawdę wysokiej jakości. Faac jest solidny i niezawodny, tak samo tousek, który jest nieco nowocześniejszy, ma więcej dodatkowych funkcji oraz elegancki design.

Za automat firmy tousek zapłacimy nieco więcej, zyskamy za to na obudowie w kolorze czarnym, z wysokiej jakości tworzywa, która doskonale współgra z metalowym ogrodzeniem, będziemy mogli ustawić prędkość otwierania/ zamykania bramy, punkt hamowania i prędkość domykania. Automaty posiadają również podświetlany display z pełnotekstowym menu, obsługiwanym przez 4 przyciski. Dzięki temu, gdy coś działa nieprawidłowo, wyświetlacz wskaże miejsce awarii, np. w zasilaniu.


Urządzenia napędowe firmy FAAC również ładnie się prezentują, są solidne i niezawodne. Główną ich zaletą jest fakt, że jest to naprawdę solidny produkt w dobrej cenie. Nie ma wątpliwości, że porządna automatyka zapewni prestiż i szczyptę luksusu we własnym domu.

Aby zamontować automatykę konieczne jest doprowadzenie zasilania do słupa bramowego. Napęd montuje się z reguły razem z bramą. Można ten zakup odłożyć w czasie, należy jednak wcześniej to zaplanować, tak by brama wyposażona była w uchwyty na listwy zębate, siłowniki, a kable zasilające przeciągnięte przez ogród.

Na dodatkowe pytania techniczne chętnie odpowiemy indywidualnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz