wtorek, 19 maja 2015

Balustrady na balkon i na taras - wskazówki techniczne.Termometr pokazuje coraz wyższą temperaturę, słońce mocniej przygrzewa, czas pomyśleć o przyjemnym kąciku na świeżym powietrzu. Balkon służy nie tylko do przechowywania niepotrzebnych gratów, ale jest przedłużeniem naszego domu! Możemy tam grillować, leżakować, suszyć pranie, jeść i bawić się. Zwłaszcza dla tych, którzy nie mają ogródka, jest idealnym miejscem do relaksu. Aby móc spokojnie wypoczywać na balkonie konieczna jest solidna i oczywiście estetyczna balustrada. 


Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek na co zwrócić uwagę wybierając balustradę balkonową, bo przecież musi być bezpiecznie!

- ODPOWIEDNIE ZABEZPIECZENIE ANTYKOROZYJNE - Balustrada zewnętrzna, jak wszystkie elementy metalowe przeznaczone do użytku zewnętrznego powinna być odpowiednio zabezpieczona przed korozją. Najlepszym rozwiązaniem jest ocynk ogniowy lub ewentualnie dwukrotne malowanie farbami antykorozyjną podkładową i nawierzchniową. 

-  MOCOWANIE DO PODŁOŻA - Barierka musi być solidna i stabilna, jej zadaniem jest przecież ochrona przed upadkiem z wysokości! Należy zwrócić uwagę na odpowiednie przymocowanie do podłoża czy ścian budynku. Rodzaj mocowania ma również wpływ na przestrzeń balkonu. Mocując ją od boku, czy też stosując "brzuszek" zyskamy czasem kilka cennych centymetrów. 

- WYSOKOŚĆ- Wysokość poręczy powinna być nie niższa niż 90 cm, jednak my wykonujemy balustrady na wysokość 103 - 105 cm dla domów prywatnych, gdyż takie są bezpieczne i wygodne, a dla budynków użyteczności publicznej - 110 cm.

- WZÓR-  Wzór balustrady ma nie tylko znaczenie estetyczne, ale i bezpieczeństwa. Wypełnienie barierki może być pionowe lub poziome, jednak stosowanie poziomego wypełnienia jest niebezpieczne dla rodziny z dziećmi. Na taką poręcz pociecha wspina się jak po drabinie. 
Solidna i estetyczna barierka z pewnością umili czas spędzony na świeżym powietrzu. Odpowiednio dobrana do wieku mieszkańców zagwarantuje bezpieczeństwo i spokój.

7 komentarzy:

 1. Piękne zdobienie! Bardzo mi się podoba

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale pięknie :) aż miło patrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Po prostu idealne są te balustrady, od razu inaczej wygląda cały budynek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. mi się wydaje, że najważniejsze to by całość była ze sobą spójna

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie dobrane balustrady do budynku. Całość się dobrze komponuje tworząc ciekawy i zarazem elegancki design.

  OdpowiedzUsuń
 6. Balustrady szczególnie dobrane na taras bardzo mi się podobają, widac że to wszystko jest od samego początku dobrze przemyślane.

  OdpowiedzUsuń
 7. Balustrady do mojego domu kupiłem na www.inox4you.eu! To była świetna inwestycja.

  OdpowiedzUsuń