czwartek, 13 sierpnia 2015

Wybór wzoru balustrady zewnętrznej

Jak przystało na elementy metalowe, mamy tutaj niemal nieograniczone pole do manewru. Aby jednak całość była spójna należy dopasować wzór balustrady do innych elementów posesji -  stylu budynku, materiałów wykonania a także do ogrodzenia- nie muszą mieć tego samego wzoru, jednak dobrze, gdy łączy je jakiś element i są zachowane w tej samej stylistyce.

- przy współczesnych bryłach budynków często najlepiej sprawdzają się proste wzory, jednak pod warunkiem sprytnego ożywienia monotonii takiego rozwiązania. Czasami, do prostego budynku pasuje balustrada bardziej dekoracyjna, tworząc punkt centralny elewacji. Balustrada w nowoczesnym budynku może być dekoracją samą w sobie, która może być nawet jedyną dekoracją.
- stylowe domy, dworki, czy też domki z dachem dwuspadowym mogą pokusić się o nieco bardziej ozdobne wzornictwo. Od elementów kutych,wyginanych i kręconych tralek po motywy roślinne, pnącza i winogrona. Powyżej kilka inspiracji, a większość naszych realizacji na naszym profilu: www.facebook.pl/KuzniaBystraKowalstwoArtystyczne Brak komentarzy:

Prześlij komentarz